Falstart polskich kajakarzy górskich w Mistrzostwach Świata

Kajakarstwo
foto: rmf24.pl

Warning: Illegal string offset 'filter' in /home/platne/serwer14838/public_html/wp-includes/taxonomy.php on line 2008

Tegoroczne Mistrzostwa Świata w kajakarstwie górskim nieudane dla polskiej reprezentacji. Żaden z naszych zawodników nie dotarł do sobotnich finałów, i tym samym zakończyli swoje zmagania.

Tegoroczne Mistrzostwa Świata 2017 w kajakarstwie górskim odbyły się we francuskim Pau. W sobotniej rywalizacji najlepsi okazali się zawodnicy z Australii i Słowenii. W klasie K1 tytuł mistrzyni świata zdobyła Australijka Jessica Fox, zaś w klasie C1 niekwestionowanym zwycięzcą okazał się Słoweniec Benjamin Savsek.

W sobotnich półfinałach startowali Natalia Pacierpnik w K1 i Grzegorz Hedwig w C1. Zawodnicy zajęli odpowiednio 25. i 21. miejsce. Były to, jak się okazało ostatnie występy naszych reprezentantów na MŚ i niedzielnej konkurencji – trialu nikt już nie wystartuje. Również w klasyfikacji drużynowej, nasi zawodnicy wypadli dość słabo.

Jedynie na pochwałę zasługuje dwójka kajakarska w składzie, Marcin Pochwała i Piotr Szczepański, którzy w slalomie klasy C2 zajęli szóste miejsce. Przypomnijmy, iż od najbliższych igrzysk olimpijskich slalom mężczyzn w klasie C2 zostanie zastąpiony przez slalom C1 kobiet.

 

Share Button

Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /home/platne/serwer14838/public_html/wp-includes/class-wp-comment-query.php on line 405

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*