Liga Mistrzów: Basel demoluje Benfice!

FC Basel

FC Basel rozbił u siebie Benfice Lizbone 5:0 w meczu drugiej kolejki fazy grupowej Ligi Mistrzów.

Gospodarze objęli prowadzenie już w 2 minucie spotkania. Michael Lang przejął zabójcze podanie na krawędzi pola karnego i z pierwszej piłki w bardzo dobrym stylu posłał strzał w lewy dolny róg. Prowadzenie podwyższył Dimitri Oberlin, który w polu karnym pięknie przyjął mocne podanie, minął kryjącego go rywala i wbił piłkę nisko w środek bramki. Autorem kluczowego podania był Renato Steffen.

Na kolejne bramki musieliśmy czekać do drugiej części spotkania. W 59 minucie trzecią bramkę dla gospodarzy zdobył Ricky van Wolfswinkel. Holender posłał piłkę z rzutu karnego obok lewego słupka. Cztery minuty później boisko musiał opuścić Andre Almeida i Benfica grała w „10”.

Nie minęło 10 minut, a Basel prowadził już 4:0. Dimitri Oberlin po odebraniu ładnego podania oddał szybki strzał w środek bramki. Wynik meczu ustalił w 76 minucie meczu Blas Miguel Riveros Galeano, który oddał strzał z bliskiej odległości, po tym jak pika została odbita i w prezencie znalazła się na jego drodze.

FC Basel po dwóch kolejkach zajmuje drugie miejsce w grupie A.