Eliminacje ME: Polki rozniosły Włoszki!

piłka ręczna Polska
sportdziennik.pl

Kapitalnie zaczęły eliminacje przyszłorocznych Mistrzostw Europy Polskie szczypiornistki, które w swoim pierwszym spotkaniu pokonały reprezentację Włoch 40:13.

Biało-czerwone już po kilku minutach gry prowadziły 4:2. Nasza reprezentacja na każdą rzuconą bramkę rywalek odpowiadała co najmniej dwoma, a nawet miała 4-bramkową serię, dzięki czemu do połowy Polki prowadziły 16:8.

Druga połowa rozpoczęła się dla naszej reprezentacji fantastycznie, albowiem rzuciły 7 bramek i prowadziły 23:8. Po trafieniu Włoszek było jeszcze lepiej, albowiem biało-czerwone deklasowały rywalki, czego efektem była 11-bramkowa seria. W końcówce spotkania mecz stał się bardziej wyrównany i ostatecznie Polki wygrały 40:13.

Był to 1. mecz eliminacji, więc nasze zawodniczki zostały liderkami grupy.