Kolarstwo górskie-MŚ w Cairns: Nino Schurter ze złotym medalem

nino schurter
wikipedia.org

To był wielki dzień dla Szwajcarii. Po złocie Jolandy Neff, jej rodak Nino Schurter zdobył złoto w tej samej konkurencji-cross countrty, a 3. był Thomas Litscher. Rozdzielił ich Czech Jaroslav Kulhavy. Bartłomiej Wawak zajął 36. pozycję.

Tuż po starcie na prowadzenie wyszli Kulhavy, Schurter oraz Brazylijczyk Henrique Avancini. Po 1. okrążeniu dołączył do nich Francuz Maxime Marotte. Kółko później przewagę wyrobili sobie Czech i Szwajcar oraz dojeżdżający do nich później Litscher. W takim składzie uciekinierzy dotrwali do ostatniego okrążenia, gdzie genialnym atakiem popisał się Nino Schurter, dzięki czemu zdobył swój 6. złoty medal w seniorskich MŚ. 7 sekund za nim dojechał Jaroslav Kulhavy, a 15 sek. straty zanotował Thomas Litscher. Jedyny Polak, Bartłomiej Wawak zajął 36. miejsce tracąc do zwycięzcy 5 minut i 21 sekund.