Zmiany w systemie ORLEN Ligi!


Warning: Illegal string offset 'filter' in /home/platne/serwer14838/public_html/wp-includes/taxonomy.php on line 1489

Sezon 2017/18 rozegrany zostanie w zmienionej formule. Decyzję o zmianach podjęli prezesi klubów ORLEN Ligi podczas spotkania w Uniejowie. 

Najważniejszą zmianą jest zrezygnowanie z rozstrzygania spotkań play off poprzez złoty set. Po zakończeniu rozgrywek wielu kibiców narzekało na fakt, że mecze zostały rozstrzygnięte jeszcze w czasie ich trwania. System krytykowały nawet same zawodniczki.

W nadchodzącym sezonie system będzie klarowny. O złoto powalczą cztery najlepsze drużyny po rundzie zasadniczej. Zagrają półfinał i finał do dwóch wygranych spotkań. Przy wyniku 1:1 w meczach, rozstrzygający pojedynek rozegrany zostanie na terenie zespołu, który po rundzie zasadniczej zajmował wyższą pozycję w tabeli.

Drugą ważna zmianą jest automatyczny spadek dwóch najsłabszych zespołów ORLEN Ligi. Oznacza to, że w sezonie 2018/19 polska ekstraklasa kobiet liczyć będzie 12, a nie 14 zespołów.

Z kolei drużyny z miejsc 11 i 12 zagrają o uniknięcie pojedynków barażowych. Przegrany spotkania drużyn z miejsc 11 i 12 zmierzy się z najlepszym pierwszoligowcem. Oznacza to, że w nadchodzącym sezonie z ORLEN Ligi spaść mogą nawet 3 drużyny (2 automatycznie i 1 jeśli przegra baraż z pierwszoligowcem).

PLPS na swoim koncie Twitterowym poinformował również, że w trakcie spotkania w Uniejowie poruszonych zostało jeszcze kilka tematów (choćby odnośnie limitu dla zawodniczek zagranicznych czy regulaminu rozgrywek), jednak wiążące decyzje zapadną w przyszłości.


  • Źródło: Chemik Police
Share Button

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*