Reprezentantka Polski w MKS-ie


Warning: Illegal string offset 'filter' in /home/platne/serwer14838/public_html/wp-includes/taxonomy.php on line 1489

Ewelina Tobiasz w sezonie 2017/2018 reprezentować będzie barwy Taurona MKS-u Dąbrowa Górnicza.  

Ewelina Tobiasz gra na pozycji rozgrywającej, a swoją karierę rozpoczynała w klubie UKS Jedynka Tarnów, z którego trafiła do SMS-u PZPS-u Sosnowiec. Po czterech latach przeniosła się do KSZO Ostrowiec Świętokrzyski, w barwach którego w 2014 roku wywalczyła awans do ORLEN Ligi i zadebiutowała w najwyższej klasie rozgrywkowej. Rok później została zawodniczką Budowlanych Łódź. Z tym zespołem wywalczyła w poprzednich rozgrywkach wicemistrzostwo Polski. W zakończonym niedawno sezonie wystąpiła w 23 meczach, w których zdobyła 17 punktów – 10 po blokach, 5 po atakach i 2 dzięki zagrywce.

Jako kadetka nasza nowa rozgrywająca w 2011 wywalczyła z reprezentacją Polski piąte miejsce w mistrzostwach Europy i czwarte w mistrzostwach świata. Rok później zadebiutowała w seniorskiej kadrze, w której gra do dzisiaj – jest w szerokim składzie zespołu trenera Jacka Nawrockiego na obecny sezon reprezentacyjny i znalazła się w kadrze na turnieje World Grand Prix, które odbędą się w lipcu.

– „W najbliższym sezonie chciałabym przede wszystkim rozwijać się siatkarsko. Mam nadzieję, że podołam postawionym mi zadaniom, a przy okazji z całym zespołem dostarczymy kibicom siatkarskich emocji z najwyższej półki. Serdecznie pozdrawiam wszystkich kibiców!” – mówi nowa zawodniczka MKS-u.

Ewelina Tobiasz – ur. 06.02.1994    
Pozycja: Rozgrywająca
Wzrost: 178 cm

Przynależność klubowa:
– 2009: UKS Jedynka Tarnów
2009-2013: SMS PZPS Sosnowiec
2013-2015: KSZO Ostrowiec Świętokrzyski
2015-2017: Budowlani Łódź
2017: Tauron MKS Dąbrowa Górnicza


  • Źródło: Tauron MKS Dąbrowa Górnicza
Share Button

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*