Liga Światowa 2017: Pierwsza porażka Polaków!

Warning: Illegal string offset 'filter' in /home/platne/serwer14838/public_html/wp-includes/taxonomy.php on line 1489

Reprezentacja Polski przegrała pierwszy mecz w Lidze Światowej 2017. Biało-czerwoni w czterech setach ulegli Irańczykom.

W pierwszym secie Biało-czerwoni pewnie wygrali do 18. Od początku kontrolowali przebieg rywalizacji. Wyszli na prowadzenie 12:8 i nie oddali jej do samego końca. W drugiej odsłonie Polacy prowadzili już 17:15. Wtedy na parkiecie pojawili się Maciej Muzaj i Grzegorz Łomacz, co bardzo rozregulowało grę Biało-czerwonych. W końcówce byliśmy świadkami emocjonującej walki, którą ostatecznie wygrali Irańczycy do 23.

Trzeci set zakończył się w identycznym stosunku. Biało-czerwoni prowadzili nawet 17:14, ale druga część partii należała do drużyny z Azji. W czwartej odsłonie drużyna De Giorgiego miała duże kłopoty z powstrzymaniem Manavinezhada, Biało-czerwoni popełniali również sporo błędów własnych. Tuż przed drugą przerwą techniczną Irańczycy mieli pięć punktów przewagi (15:10). Polacy ostatecznie zmniejszyli straty, ale przegrali 22:25.