Real Madryt po raz dwunasty wygrał Ligę Mistrzów!

Real Madryt pokonał Juventus Turyn 4;1 w finale Ligi Mistrzów 2016/2017. Królewscy zostali tym samym pierwszym zespołem, który wygrał Ligę Mistrzów dwa razy z rzędu.

Królewscy objęli prowadzenie w 20 minucie spotkania. Cristiano Ronaldo dostał podanie z krawędzi pola karnego od Daniela Carvajala i trafił w lewy dolny róg bramki. Na odpowiedź Juventusu nie musieliśmy długo czekać. Mario Mandzukic pokazał olbrzymią determinację, żeby dostać się do piłki w polu karnym i akrobatycznie wyskakując do góry wykonał najwyższej jakości uderzenie nożycami, Keylor Navas był w tej sytuacji bezradny.

W 61 minucie meczu Casemiro oddał kapitalny strzał z dystansu, który po rykoszecie wpadł do bramki. Gianluigi Buffon nie miał szans wybić piłki, która nagle zmieniła swój kierunek. Trzy minuty później Królewscy prowadzili już 3:1. Luka Modric wykazał się świetnym przeglądem sytuacji i wykonał podanie do Cristiano Ronaldo, Portugalczyk z wielkim opanowaniem w polu karnym, z niewielkiej odległości wbił piłkę do siatki.

W 90 minucie spotkania Juventus został dobity przez Marco Asensio, który otrzymał prostopadłe podanie, które wykonał Marcelo i wykazał się wielkim opanowaniem w polu karnym strzelając w dolny prawy róg bramki. 1:4.