Bundesliga: Borussia Dortmund wygrała na zakończenie rozgrywek, Aubameyang królem strzelców!

Borussia Dortmund wygrała w ostatnim meczu sezonu z Werderem Brema w stosunku 4:3 i tym samym zakończyła rozgrywki na trzecim miejscu. Królem strzelców Bundesligi został Aubameyang, który zdobył jedną bramkę więcej od Roberta Lewandowskiego.

Werder objął prowadzenie już w 7 minucie meczu. Zlatko Junuzovic był we właściwym czasie na właściwym miejscu, przyjął odbitą piłkę w polu karnym i trafił nisko tuż przy prawym słupku. W 32 minucie wyrównał Marco Reus. Napastnik reprezentacji Niemiec zamknął akcję wykorzystując precyzyjne podanie głęboko w pole karne, które posłał Shinji Kagawa i pokonał bramkarza niskim dokładnym strzałem w lewy dolny róg bramki.

Jeszcze przed przerwą na 2:1 podwyższył Pierre-Emerick Aubameyang. Gabończyk popisał się fenomenalnym strzałem z woleja, piłka wpadła do bramki tuż pod poprzeczką. Werder rozpoczął drugą część meczu od mocnego uderzenia. 60 sekund po rozpoczęciu Max Kruse podał piłkę do Fina Bartelsa, a ten oddał strzał z bliskiej odległości do siatki, pozostawiając bezradnego bramkarza.

W 68 minucie meczu Werder wyszedł na prowadzenie. Max Kruse przyjął podanie w polu karnym i uderzając podniósł piłkę ponad bramkarzem, wykorzystując fakt, że Roman Burki wyszedł przed linię pola bramkowego. Borussia nie powiedziała jednak ostatniego słowa. Nie minęło 10 minut, a do remisu doprowadził Marco Reus perfekcyjnie wykorzystując rzut karny.

Minutę przed końcem regulaminowego czasu gry Pierre-Emerick Aubameyang bezbłędnie wykonał jedenastkę i zapewnił Borussii zwycięstwo w meczu i trzecie miejsce w Bundeslidze w sezonie 2016/2017. Gabończyk został również królem strzelców rozgrywek z dorobkiem 31 bramek.