Grand Prix Hiszpanii: Zwycięstwo Hamiltona, świetny wyścig Force India!

Lewis Hamilton wygrał dzisiejsze Grand Prix Hiszpanii. Brytyjczyk tym samym nadrobił 7 punktów do lidera klasyfikacji generalnej Mistrzostw Świata – Sebastiana Vettela.

Lewis Hamilton wygrał dzisiejsze Grand Prix Hiszpanii. Na drugim stopniu podium uplasował się lider klasyfikacji generalnej mistrzostw świata – Sebastian Vettel, a na trzecim – Daniel Ricciardo.

Kapitalny wyścig pojechali kierowcy Force India. Sergio Perez zajął czwarte miejsce, a Esceban Ocon uplasował się na piątej pozycji.

Na kolejnych pozycjach w pierwszej dziesiątce zostali sklasyfikowani: Nico Hulkenberg, Carlos Sainz Junior, Pascal Wehrlein, Daniil Kvyat, Romain Grosjean. Szczególnie występ Pascala Wehrleina i Daniila Kvyata zasługuje na uznanie. Startowali kolejno z 15 i 19 pozycji, a ukończyli zmagania na 8 i 9.

Wyścigu nie ukończyło trzech kierowców z czołówki: Valtteri Bottas, Max Verstappen i Kimi Raikkonen.