Diamentowa Liga w Szanghaju: Podium Piotra Małachowskiego!


Warning: Illegal string offset 'filter' in /home/platne/serwer14838/public_html/wp-includes/taxonomy.php on line 2008

W Chinach odbył się 2. tegoroczny mityng Diamentowej Ligi. Najlepiej z Polskiej reprezentacji spisał się Piotr Małachowski, który był 2. w rzucie dyskiem. 

Rywalizację dyskoboli zwyciężył Philip Milanov. Belg w 3. próbie uzyskał 64.94 m. Piotr Małachowski był gorszy o 0,58 m. Na najniższym stopniu podium stanął Szwed Daniel Stahl z rezultatem 64.14 m. Drugi z Polaków Piotr Urbanek był 6.

Wśród skoczków wzwyż najlepszy okazał się zawodnik z Kataru Mutaz Essa Barshim z wynikiem 2.33 m. Trzykrotnie tą wysokość próbował pokonać drugi Chińczyk Yu Wang, ale ta sztuka mu się nie udała. Srebro dała mu wysokość 2.30 m. Najniższy stopień podium dla Ukraińca Andriy Protsenko z wynikiem 2.27 m. O 3 centymetry gorszy wynik uzyskał 6. dziś Sylwester Bednarek.

Rywalizacja biegaczek na 1500 m. została zdominowana przez Afrykanki. Wygrała Kenijka Faith Kipyegon, przed Etiopskim duetem Dawit Seyaum i Besu Sado. Angelika Cichocka była najlepszą z Europejek i z czasem 4:06.23 min. uplasowała się na 6. lokacie.

Takie samo miejsce zajęła Justyna Święty w biegu na 400 metrów. Zwyciężyła zawodniczka z Bahama Shaunae Miller-Uibo, 2. była Amerykanka Natasha Hastings, a 3. Ukrainka Olha Zemlyak.

Bieg na 800 metrów to dominacja zawodników z Kenii, którzy zajęli pięć pierwszych miejsc, tuż za nimi uplasował się Polski duet. Zwyciężył Kipyegon Bett, 2. był Robert Biwott, a 3. Ferguson Rotch. Lepiej z biało-czerwonych spisał się 6. Adam Kszczot. Pozycję niżej uplasował się Marcin Lewandowski.

Share Button

Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /home/platne/serwer14838/public_html/wp-includes/class-wp-comment-query.php on line 405

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*