Zenit Kazań po raz trzeci z rzędu triumfował w Lidze Mistrzów!

Siatkarze Zenitu Kazań po raz trzeci z rzędu triumfowali w rozgrywkach Ligi Mistrzów. Rosjanie pokonali gospodarzy turnieju finałowego Sir Sicoma Colussi Perugia 3:0 (25:15, 25:23, 25:14).

Siatkarze  Lorenzo Bernardiego potrafili tylko w drugim secie przeciwstawić się Zenitowi Kazań. Sir Sicoma Colussi Perugia dzień wcześniej stoczyła pięciosetową walkę z Lube Civitanova. Najbardziej wartościowym siatkarzem meczu został wybrany  Maksym Michajłow. Kapitalnie spisał się również Kubańczyk z polskim paszportem –  Wilfredo Leon, który zanotował 4 asy serwisowe. W drużynie gospodarzy jedynie Ivan Zaytsev podtrzymywał odpowiedni poziom.

Drużyna Władimira Alekno w drodze po zwycięstwo w Lidze Mistrzów wygrali wszystkie mecze tracąc zaledwie 2 sety.

ZAKSA Kędzierzyn-Koźle, PGE Skra Bełchatów i Asseco Resovia Rzeszów zakończyły udział w LM na 1. rundzie fazy play-off.

Wyniki Final Four Ligi Mistrzów siatkarzy:

Finał:
Sir Sicoma Colussi Perugia – Zenit Kazań 0:3 (15:25, 23:25, 14:25)

Mecz o 3. miejsce:
Berlin Recycling Volleys – Cucine Lube Civitanova 1:3 (27:29, 25:22, 21:25, 21:25)

Półfinały:
Zenit Kazań – Berlin Recycling Volleys 3:0 (25:21, 25:22, 25:13)
Sir Sicoma Colussi Perugia – Cucine Lube Civitanova 3:2 (25:19, 22:25, 25:19, 21:25, 15:9)