La Liga: Ważne zwycięstwo Realu Madryt!

Real Madryt wygrał z Valencią 2:1 w meczu 35 kolejki La Liga dzięki czemu utrzymał trzypunktową przewagę nad FC Barceloną – najgroźniejszym rywalem w walce o mistrzostwo kraju.

Gospodarze objęli prowadzenie w 27 minucie spotkania. Daniel Carvajal podał piłkę w pole karne, a Cristiano Ronaldo wyskoczył najwyżej i oddał mocny strzał głową w lewy dolny róg bramki. Valencia napędziła strachu kibicom Królewskich wyrównując w 82 minucie. Daniel Parejo zdobył kapitalną bramkę z rzutu wolnego. Mając do bramki 20 metrów oddaje potężny strzał w lewy górny róg. Na odpowiedź Realu Madryt nie musieliśmy długo czekać. Marcelo przyjął podanie od Moraty i oddał płaski strzał w prawy dolny róg bramki.

Real Madryt dzięki odniesionemu zwycięstwu ma trzy punkty przewagi nad FC Barceloną, która zagra dzisiaj derby z Espanyolem. Katalończycy mają jeden rozegrany mecz więcej.