Puchar Francji: PSG demoluje rezerwy Monaco!

PSG pokonało AS Monaco w meczu półfinałowym Pucharu Francji w stosunku 5:0. Drużyna z Księstwa wystąpiła jednak w rezerwowym składzie, ze względu na grę na trzech frontach.

PSG objęło prowadzenie w 26 minucie spotkania. Edinson Cavani wystawił piłkę na tacy Julianowi Draxlerowi, a Niemiec nie miał problemów z umieszczeniem jej w siatce. Pięć minut później było już 2:0. Edinson Cavani otrzymał prostopadłe podanie, które wykonał Angel Di Maria i wykazał się wielkim opanowaniem w polu karnym strzelając w dolny lewy róg bramki.

W 51 minucie Safwan MBae miał dużego pecha. Chciał przejąć niebezpieczne podanie, ale kopnął w złą stronę i posłał piłkę za własnego bramkarza. Nie minęła minuta i było już 4:0. Angel Di Maria wykazał się świetnym przeglądem sytuacji i wykonał podanie, które przyjął Blaise Matuidi. Francuz z wielkim opanowaniem w polu karnym, z bliskiej odległości wbił piłkę do siatki.

Zespół z Księstwa dobił w ostatniej minucie regulaminowego czasu gry Marquinhos, który otrzymał odbitą, opadającą piłkę i strzelił z bliskiej odległości na bramkę rywali.