ME w Splicie: Brąz Arkadiusza Michalskiego!


Warning: Illegal string offset 'filter' in /home/platne/serwer14838/public_html/wp-includes/taxonomy.php on line 1489

Arkadiusz Michalski, startujący w kategorii 105 kg. wywalczył 3. dla Polski medal w dwuboju, na odbywających się w Chorwacji ME. Zwyciężył Armeńczyk Simon Martirosyan, srebro zdobył Bułgar Vasil Gospodinov. 

Oprócz Michalskiego startował jeszcze Przemysław Budek. Rozpoczął rwanie od udanego podejścia na 165 kg. Michalski Na początek zdołał podnieść 170 kg. Budek również sprostał takiemu ciężarowi. Od udanego podejścia na 173 kg. zawody rozpoczął Białorusin Mikhail Audzeyeu. Przemysław Budek w swojej ostatniej próbie również miał na sztandze taki ciężar, ale nie zdołał go wyrwać. Michalski za to, spalił na 174 kg. O kilogram więcej w 1. podejściu podniósł Hiszpan Marcos Ruiz. Arkadiusz Michalski podobnie jak Przemysław Budek, skończył rwanie z wynikiem 170 kilogramów, albowiem jego ostatnia próba na 175 kg. była nieudana. Białorusini mogli być zadowoleni z postawy Audzeyeu, bo w ostatnim podejściu zdołał wyrwać 176 kg. Z wynikiem 180 kg. rwanie zakończył Bułgar Vasil Gospodinov. Przegrał tylko z 2 zawodnikami. Austriak Sargis Martirosjan, po 2 spalonych próbach podniósł 181 kilogramów, a po 1. konkurencji dwuboju prowadził Armeńczyk Simon Martirosyan, który wyrwał 184 kg.

W podrzucie 198 kg. udało się podnieść Audzeyu. Przemysław Budek rozpoczął od dobrej próby na 201 kg. Białorusin odpowiedział wynikiem o 2 kg. lepszym i zakończył zawody przed Polakiem. Drugi po 1. konkurencji Martirosjan był nieco gorszy w podrzucie. Podniósł tylko 205 kilogramów. Przemysław Budek zaliczył 2 nieudane podejścia na 206 i 208 kg. 210 kilogramów podrzucił za to Arkadiusz Michalski. Sztuki tej nie dokonał 2-krotnie Martirosjan. Trzeci po rwaniu Gospodinov rozpoczął od udanego podejścia na 212 kg. Następnie on i Michalski mierzyli się z ciężarem o wadze 217 kilogramów. Polak nie zdołał podnieść sztangi, a ta sztuka udała się Bułgarowi. Na szczęście Michalski poprawił się w ostatnim podejściu i dzięki rezultatowi 387 kg. w dwuboju zakończył mistrzostwa na 3. miejscu. Martirosyan był bezkonkurencyjny. Podrzucił 220, a potem 230 kg. i wygrał zawody przed Bułgarem i Polakiem.

Dziś w kategorii +90 kg. kobiet rywalizować będą Magdalena Karolak i Aleksandra Mierzejewska, a na zakończenie imprezy w wadze +105 kg. mężczyzn będziemy kibicować Danielowi Dołędze.

Share Button

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*