Minnesota Wild gromi kolejnego przeciwnika!

Minnesota Wild pokonała na własnym lodowisku zespół Ottawy Senators 5:1. Gospodarze mają już zapewniony udział w fazie playoff. Bohaterem spotkania został Nino Niederreiter, zdobywca dwóch bramek w tym spotkaniu.

Ekipa Wild przed tym spotkaniem była już pewna udział w fazie playoff jednak wciąż walczy o jak najlepsze rozstawienie w tych rozgrywkach. Goście z Ottawy natomiast wciąż nie są pewni udziału w dalszej fazie sezonu i w każdym spotkaniu muszą liczyć na jakąś zdobycz punktową.

Spotkanie bardzo dobrze rozpoczęło się dla ekipy gości, którzy jako pierwsi wyszli na prowadzenie w tym spotkaniu. Bramkę dla Senatorów zdobył w 17 minucie Mike Hoffman. Jak się później okazało była to jedyna bramka zdobyta przez ekipę gości, a kolejne bramki strzelali już tylko hokeiści z Minnesoty. Już 47 sekund po bramce Hoffmana gola wyrównującego zdobył Nino Niederreiter.

W 8 minucie drugiej tercji Niederreiter zdobył swoją drugą bramkę w tym spotkaniu wyprowadzając gospodarzy na prowadzenie w tym spotkaniu, którego nie oddali już do końca spotkania. W tej samej części spotkania na 3:1 podwyższył Joel Eriksson Ek. Dla młodego Szweda była to trzecia bramka w dziesiątym spotkaniu w karierze w lidze NHL.

Kolejne bramki padały już w trzeciej tercji spotkania. Najpierw grę w przewadze swojego zespołu wykorzystał Matt Dumba mocnym strzałem spod linii niebieskiej pokonując bramkarza gości. Wynik spotkania na 5:1 ustalił doświadczony 34-letni Jason Pominville w 12 minucie trzeciej tercji tym samym przypieczętowując kolejne, czterdzieste piąte już zwycięstwo Wild w tym sezonie.

Komplet wyników:

Carolina Hurricanes (35-27-14) – Columbus Blue Jackets* (49-19-8) 2:1 (po dogrywce)

Philadelphia Flyers (37-32-8) – New York Islanders (35-29-12) 6:3

Boston Bruins (41-30-6) – Dallas Stars (31-35-11) 2:0

Montreal Canadiens* (44-24-9) – Florida Panthers (33-33-11) 6:2

Tampa Bay Lightning (38-29-9) – Detroit Red Wings (31-34-12) 5:3

Minnesota Wild* (45-24-8)– Ottawa Senators (41-26-9) 5:1

Nashville Predators (39-27-11) – Toronto Maple Leafs (37-24-15) 1:3

Winnipeg Jets (36-35-7)– Anaheim Ducks* (42-23-12) 4:3  (po dogrywce)

Edmonton Oilers* (43-25-9) – San Jose Sharks* (43-27-7) 3:2