WTA w Miami: Angelique Kerber za burtą!

Venus Williams pokonała w turnieju WTA w Miami liderkę rankingu Angelique Kerber 7:5, 6:3 i awansowała do półfinału.

Angelique Kerber rozpoczęła mecz od przełamania rywalki. Na odpowiedź Venus Williams nie musieliśmy długo czekać. Amerykanka wyrównała stan rywalizacji na 1:1. W dwóch kolejnych gemach obje tenisistki wygrały serwisy własne, a następnie liderka rankingu WTA ponownie przełamała przeciwniczkę. Venus Williams zrewanżowała się Niemce w kolejnym gemie. Do stanu 6:5 dla Amerykanki obie tenisistki wygrywały serwisy własne. W 12 gemie Venus Williams przełamała Kerber i odniosła zwycięstwo 7:5.

Drugiego seta Angelique Kerber również rozpoczęła od przełamania, Niemka przegrała jednak własny serwis w kolejnym gemie i doprowadziła do remisu 1:1. Trzy kolejne gemy należały do Venus Williams i Amerykanka wyszła na prowadzenie 4:1. Obie tenisistki do końca seta wygrywały serwisy własne, Angelique Kerber ostatecznie przegrała seta w stosunku 3:6 i cały mecz 0:2.