Piotr Olenderek: „Z pewnością będzie to zacięte starcie”


Warning: Illegal string offset 'filter' in /home/platne/serwer14838/public_html/wp-includes/taxonomy.php on line 1489

Atom Trefl rozpoczyna walkę o dziewiąte miejsce z Polskim Cukrem Muszynianką, z którą w tym sezonie mierzył się już trzykrotnie. W fazie zasadniczej obie ekipy rozegrały łącznie aż 16 tie-breaków. Czy ich starcie ponownie potrwa pięć setów?

Kiedy przed laty zespoły z Sopotu i Muszyny spotykały się w fazie play-off, stawką były zazwyczaj medale krajowych rozgrywek, a obie ekipy rozgrywały zazwyczaj serie składające się z czterech lub pięciu meczów. Tym razem Atom Trefl i Polski Cukier Muszynianka rywalizować będą o dziewiątą lokatę, a o tym, kto rozstrzygnie tę rywalizację na swoją korzyść, zadecyduje dwumecz. Gospodarzem pierwszego spotkania będą Atomówki, zaś rewanż odbędzie się na południu Polski. Na dziewiątym miejscu w końcowej klasyfikacji uplasuje się ekipa, która w tych dwóch spotkaniach zdobędzie więcej punktów meczowych (3 pkt za zwycięstwo 3:0 lub 3:1, 2 pkt za wygraną 3:2, 1 pkt za przegraną 2:3). W przypadku remisu w tej statystyce, zwycięzcę w Muszynie wyłoni złoty set.

Polski Cukier Muszynianka w sezonie zasadniczym wygrała 11 z 26 meczów. Podopieczne Ryszarda Litwina sześć razy wygrywały w pięciu setach, ogólnie rozgrywając osiem tie-breaków. Atomówki jeszcze chętniej rozstrzygały starcia na pełnym dystansie, zwyciężając w pięciu z dziewięciu decydujących partii.

Nic więc dziwnego, że starcia ekip tak lubujących się w rozgrywaniu długich spotkań, były w tym sezonie bardzo wyrównane. W Muszynie Atomówkom najpierw niewiele zabrakło do doprowadzenia do tie-breaka w meczu ligowym, a później miały piłki meczowe w spotkaniu 1/8 finału Pucharu Polski. W pięciu setach zakończyła się również marcowa konfrontacja Atomu Trefla z Polskim Cukrem w ERGO ARENIE, którą sopocianki wygrały 3:2.

– „Można powiedzieć, że z naszym najbliższym rywalem, Polskim Cukrem Muszynianką, znamy się jak łyse konie. W tym sezonie rywalizowaliśmy już dwukrotnie w rozgrywkach ORLEN Ligi, a także w Pucharze Polski. Oczywiście bardzo się cieszymy, że w końcowej fazie sezonu walczymy o dziewiątą lokatę. Nie będziemy odpuszczać i myślę, że dziewczyny będą w gazie. Zeszła z nas już bardzo duża presja i możemy zagrać na luzie. Mamy nadzieję, że w domowym starciu naszym atutem będzie też ERGO ARENA – po pierwsze dlatego, że Polski Cukier swoje mecze rozgrywa w o wiele mniejszym obiekcie, a po drugie w tej hali już raz pokonaliśmy muszynianki w tym sezonie. Z pewnością będzie to zacięte starcie, do którego przygotowujemy się jak najlepiej pod trzema względami – fizycznym, mentalnym i taktycznym” – mówi Piotr Olenderek, trener Atomu Trefla Sopot.

Czy Atomówki ponownie znajdą sposób na zespół z Muszyny? Czy i tym razem obejrzymy pięć partii? Początek meczu Atom Trefl – Polski Cukier Muszynianka w niedzielę, 2 kwietnia, o godz. 15.00 w ERGO ARENIE. Bilety są dostępne w cenie 10 i 15 zł na trefl.ticketsoft.pl, a także w kasach oraz punktach partnerskich.

Liczby meczu:

16 – tyle meczów Atomu Trefla i Polskiego Cukru Muszynianki w sezonie zasadniczym kończyło się w pięciu setach. Tie-break rozstrzygał również o wyniku starcia obu ekip w ERGO ARENIE. Czy i tym razem będziemy świadkami piątej partii?

18,8 – taka była średnia wieku szóstki Atomu Trefla (biorąc pod uwagę faktyczną datę urodzin, a nie rocznik) we fragmencie czwartego seta przeciwko mistrzyniom Polski. Na boisku przebywały jednocześnie: Alicja Wójcik (22), Dominika Mras (20), Klaudia Kulig (19), Daria Szczyrba (18), Monika Fedusio (17) i Martyna Łukasik (17).

21 – tyle punktów zdobyła Karolina Goliat w marcowym meczu z muszyniankami, zostając MVP tamtego spotkaniu. Atakująca reprezentacji Belgii z dorobkiem 40 punktowych serwisów została tez drugą najlepszą zagrywającą sezonu zasadniczego ORLEN Ligi.

100 – po tyle punktów zdobyły w sezonie zasadniczym 17-letnie Monika Fedusio i Martyna Łukasik. Prócz nich w zespole Atomu Trefla trzycyfrowe zdobycze zanotowały także Magdalena Damaske, Karolina Goliat, Justyna Łukasik, Małgorzata Skorupa i Beata Mielczarek.

9 137 – tylu widzów oglądało niedawny mecz Atomu Trefla z Polskim Cukrem Muszynianką, dzięki czemu w ERGO ARENIE ustanowiono rekord frekwencji wszechczasów ORLEN Ligi. Ogromną część tej liczby stanowili uczniowie kaszubskich szkół, dla których wizyta na tym spotkaniu był zwieńczeniem udziału w konkursie „Aktywne Kaszuby”, zorganizowanym przez Stowarzyszenie Trefl Pomorze i Zrzeszenie Kaszubsko-Pomorskie.


  • Źródło: Atom Trefl Sopot
Share Button

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*