WTA w Miami: Johanna Konta w półfinale!

Johanna Konta awansowała do półfinału turnieju WTA w Miami. Brytyjka w ćwierćfinale pokonała w trzech setach Simone Halep.

W pierwszym secie widzieliśmy tylko jedno przełamanie. W 4 gemie Simona Halep znalazła sposób na rywalkę i wyszła na prowadzenie 3:1. Do końca seta obie tenisistki wygrywały serwisy własne i to Rumunka odniosła zwycięstwo 6:3.

Drugi set zdecydowanie lepiej rozpoczęła Johanna Konta, Brytyjka wygrała dwa serwisy własne, przełamała Rumunkę i objęła prowadzenie 3:0. Simona Halep doprowadziła jednak do wyrównania na 4:4, a następnie przełamała Brytyjkę. Na odpowiedź Konty nie musieliśmy długo czekać. Brytyjka znalazła sposób na Rumunkę w kolejnym gemie i na tablicy mieliśmy remis 5:5. Obie tenisistki wygrały po serwisie własnym i o zwycięstwie w secie decydował tie-break.

Tie-break był niezwykle wyrównany. Halep prowadziła nawet w pewnym momencie 5:3, ale Johanna Konta najpierw wyrównała stan rywalizacji na 5:5, a następnie wyszła na prowadzenie 6:5 przełamując rywalkę. Halep odpowiedziała rywalce w kolejnym punkcie. Później własny serwis wygrała Konta, a następnie Rumunka. Dwa ostatnie punkty zdobyła Brytyjka i to ona odniosła zwycięstwo w drugim secie 7:6 (9:7).

Trzeci set przebiegał zdecydowanie pod dyktando Konty. Brytyjka przełamała Halep w 5 i 7 gemie. Rumunce ta sztuka nie udała się ani razu, dlatego przegrała seta 2:6 i cały mecz 1:2.