ATP w Miami: Łukasz Kubot w półfinale debla!

Łukasz Kubot i Marcelo Melo awansowali do półfinału turnieju WTA w Miami. Polak z Brazylijczykiem w ćwierćfinale wyeliminowali  Jamiego Murraya i  Bruno Soaresa 2:6, 6:3, 10-8.

Pierwszy set przebiegał zdecydowanie pod dyktando Jamiego Murraya Bruno Soaresa, którzy przełamali swoich rywali w 1 i 5 gemie. Łukasz Kubot i Marcelo Melo nie znaleźli sposobu na przeciwników i przegrali seta w stosunku 2:6.

W drugim secie Murray i Soares najpierw przełamali swoich rywali, a następnie wygrali własny serwis i wyszli na prowadzenie 2:0. Łukasz Kubot i Marcelo Melo doprowadzili jednak do remisu 3:3, a następnie wygrali wszystkie gemy do końca seta.

na początku trzeciego seta inicjatywę przejęli Łukasz Kubot i Marcelo Melo, którzy szybko wyszli na prowadzenie 3:0, a następnie 7:2. Przy stanie 9:4 wydawało się, że nic nie przeszkodzi Polakowi i Brazylijczykowi w awansie do półfinału. Cztery kolejne gemy wygrali jednak rywale, którzy doprowadzili do wyniku 8:9. Osiemnasty punkt zdobyli jednak Łukasz Kubot i Marcelo Melo. Wygrali 10:8 i cały mecz 2:1