Legenda boksu zmierzy się w ringu z politykiem


Warning: Illegal string offset 'filter' in /home/platne/serwer14838/public_html/wp-includes/taxonomy.php on line 2008

Pięciokrotny mistrz świata, Evander Holyfield w maju weźmie udział w walce charytatywnej, a jego przeciwnikiem będzie 65-letni nigeryjski polityk Bola Tinubu.

Bola Tinubu to były gubernator stanu Lagos. Zmierzy się on w ramach akcji charytatywnej w walce z Evanderem Holyfieldem w ringu, 25 maja 2017 roku w Eko Atlantic City w Lagos. Sędzią walki będzie nigeryjski poeta i laureat Nagrody Nobla w dziedzinie literatury, Wole Soyinka.

Szlachetny cel, a cały dochód zgromadzony podczas walki zostanie przeznaczony na walkę z chorobami w Afryce, m.in. na walkę z autyzmem, rakiem piersi, HIV/AIDS czy chorobami umysłowymi.

Holyfield na zawodowym ringu stoczył 57 walk, z czego wygrał 44, w tym 29 przed czasem. Wciąż w pamięci pozostają jego pojedynki z Mike’iem Tysonem czy Lennoksem Lewisem. Ostatni raz do ringu wyszedł blisko sześć lat temu. Miało to miejsce w Kopenhadze, gdzie przez techniczny nokaut wygrał z Brianem Nielsenem.

Share Button

Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /home/platne/serwer14838/public_html/wp-includes/class-wp-comment-query.php on line 405

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*