ERGO ARENA najgłośniejszą siatkarską halą w Polsce?

Nie cztery, a przynajmniej pięć tysięcy młodych Kaszubów zasiądzie na trybunach podczas poniedziałkowego spotkania Atomu Trefla Sopot z Polskim Cukrem Muszynianką. Dzięki temu podczas meczu może zostać pobity nie tylko sezonowy rekord frekwencji, ale i rekord głośności w siatkarskiej hali w Polsce.

Przewidywana liczba widzów na poniedziałkowym starciu Atomówek z muszyniankami dynamicznie rośnie. Oczywiście wejściówki na to spotkanie są stale kupowane również przez stałych kibiców sopockich siatkarek, jednak nie ulega wątpliwości, że frekwencja jest w dużej mierze uzależniona od liczby dzieci uczących się języka kaszubskiego, które trafią na mecz dzięki współpracy Stowarzyszenia Trefl Pomorze i Zrzeszenia Kaszubsko-Pomorskiego.

– „Wciąż spływają do nas kolejne zgłoszenia. Kiedy informowaliśmy o tym, że zawita do nas ponad cztery tysiące kaszubskich dzieci, wiedzieliśmy o tym, że do ERGO ARENY przyjedzie 89 busów z 87 szkół. Obecnie mamy potwierdzony przyjazd już 5032 młodych Kaszubów, a od części placówek nie otrzymaliśmy jeszcze list, więc liczba ta może jeszcze wzrosnąć. Pewnym jest więc już, że ustanowimy najlepszy wynik frekwencji w tym sezonie ORLEN Ligi, a może uda nam się pobić jeszcze inne rekordy” – zapowiada Justyna Gdowska, rzecznik sopockiego klubu.

Jednym z nich może być wynik głośności uzyskany w hali podczas ligowego meczu siatkówki. Po drugim secie spotkania Atomu Trefla z Polskim Cukrem Muszynianką zmierzony zostanie poziom natężenia dźwięku w kilku punktach ERGO ARENY, po czym dowiemy się, jak wielki hałas są w stanie stworzyć sympatycy Atomówek. Czy obiekt na granicy Sopotu i Gdańska stanie się najgłośniejszą siatkarską halą w Polsce?

– „Z tego co wiemy, żaden z klubów PlusLigi i ORLEN Ligi nie opublikował dotąd podobnych pomiarów. Nie planujemy jednak mierzyć głośności tylko dlatego, by móc przypisać sobie jakieś tytuły, a przede wszystkimi po to, by pokazać wszystkim, jak wspaniałymi kibicami są dzieci i jak znakomitą atmosferę potrafią stworzyć. Ubiegłoroczny mecz z Chemikiem zapadł w pamięć wszystkim – zawodniczkom, członkom sztabu, organizatorom i kibicom, a atmosfera jaka wtedy panowała w ERGO ARENIE przypominała tę z najlepszych, reprezentacyjnych widowisk. Jesteśmy przekonani, że tym razem wszyscy widzowie również dadzą z siebie wszystko, czyniąc poniedziałkowy wieczór niezapomnianym” – mówi Gdowska.

Ulgowe bilety na spotkanie Atom Trefl Sopot – Polski Cukier Muszynianka Muszyna kosztują 10 zł, zaś normalne 5 zł więcej. Zniżki czekają na uczniów, studentów, seniorów, grupy szkolne, a także posiadaczy Karty Sopockiej oraz Karty Dużej Rodziny. Bilety można nabywać za pośrednictwem serwisu www.trefl.ticketsoft.pl oraz w licznych punktach partnerskich, których lista dostępna jest na stronie www.atomtrefl.pl. Ten wyjątkowy mecz rozegrany zostanie w poniedziałek, 13 marca, o godz. 18.00 w ERGO ARENIE.


  • Źródło: Atom Trefl Sopot
Share Button

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*