Trener personalny


Warning: Illegal string offset 'filter' in /home/platne/serwer14838/public_html/wp-includes/taxonomy.php on line 2008

Moda na zdrowe życie, atrakcyjne ciało i trening fizyczny spowodowała, że trener personalny jest obecnie jednym z najbardziej popularnych zawodów na rynku pracy. Brak regulacji ustawowej dotyczącej zawodu powoduje, że trenerem personalnym może zostać osoba bez ukończonego kursu, jak więc wybrać odpowiedniego trenera personalnego?

Trener personalny jest osobą zajmującą się tworzeniem indywidualnego zestawu ćwiczeń, a także uczeniem swoich podopiecznych ich właściwego wykonywania. Do zadań należy również motywowanie klienta, a także systematyczne monitorowanie jego wyników. Współpraca z trenerem personalnym ma na celu skrócenie czasu, który jest niezbędny do uzyskania zaplanowanego celu sylwetkowego.

Warto wiedzieć, że zawód trenera personalnego nigdy nie był precyzyjnie zdefiniowany i ustawowo regulowany. W momencie wejścia ustawy o sporcie z dnia 25 czerwca 2010 roku działalność rekreacyjna, w skład której wchodzi między innymi prowadzenie treningów personalnych w siłowni, czy klubie fitness przestała być regulowana ustawowo. Do wykonywania tego zawodu nie potrzeba więc żadnych certyfikatów, czy uprawnień nadawanych przez Państwo Polskie, a nawet skończenie jakiegokolwiek kursu w prywatnej szkole.

Oznacza to, że trenerem personalnym może być dokładnie każdy. Z jednej strony na rynku jest zdecydowanie większa konkurencja, a z drugiej działa bardzo dużo osób, które nie mają pojęcia o temacie, w którym działają. Wpływa to na złą opinię całego środowiska trenerów personalnych.

Klient od trenera personalnego najczęściej wymaga pomocy przy pozbyciu się zbędnych kilogramów, podwyższeniu komfortu życia, a także zdobyciu wspaniałej kondycji, zmianie samopoczucia, wyrzeźbienia ciała z nastawieniem na podkreślenie atutów. Mniej liczna grupa oczekuje uwolnienia się od bólu i powrócenia do sprawności fizycznej sprzed lat.

Trenerzy personalni ogłaszają się na różnych tematycznych portalach i stronach internetowych. Jest to najbezpieczniejsza metoda wyboru trenera przez klienta, ponieważ portal poświadcza za trenera swóją renomą autorytetem na rynku. Kompetentnego trenera personalnego warto szukać na stronie www.sport-ekspert.pl

Foto: multisolar.eu

Share Button

Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /home/platne/serwer14838/public_html/wp-includes/class-wp-comment-query.php on line 405

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*