FC Barcelona demoluje PSG i awansuje do ćwierćfinału!

FC Barcelona pokonała PSG w rewanżowym meczu 1/8 Ligi Mistrzów w stosunku 6:1 i awansowała do ćwierćfinału. Katalończycy przegrali w pierwszym spotkaniu 0:4.

FC Barcelona zaczęła odrabianie strat zdobywając bramkę już w 3 minucie. Luis Suarez znalazł trochę miejsca w polu karnym i strzelił gola główką. Pięć minut przed końcem pierwszej części spotkania Layvin Kurzawa otrzymał podanie i niechcący posłał piłkę za plecy własnego bramkarza.

W 50 minucie meczu na tablicy widniał już wynik 3:0. Lionel Messi wycelował rzut karny wewnątrz lewego słupka. Nie minął kwadrans, a PSG zdobyło kontaktową bramkę. Dośrodkowanie w pole karne przedłużył głową Layvin Kurzawa, a Edinson Cavani cudownie wpakował piłkę do bramki. FC Barcelona potrzebowała w tym momencie trzech bramek do awansu.

Gdy PSG prowadziło 3:1 w 88 minucie wydawało się, że nie może odpaść z Ligi Mistrzów. Nic bardziej mylnego. Neymar wykonał perfekcyjny strzał z rzutu wolnego z 23 metrów tuż ponad murem i trafił w lewy górny róg bramki przeciwnika. Trzy minuty później ten sam piłkarz znakomicie wykorzystał rzut karny oddając dokładny strzał w prawą stronę bramki. Brazylijczyk niecałe 120 sekund później zagrał wyśmienite podanie dokładnie tam, gdzie znajdował się Sergi Roberto, a ten znalazł trochę miejsca w polu karnym. aby umieścić piłkę w bramce.

Barcelona wygrała 6:1 i awansowała do ćwierćfinału Ligi Mistrzów.