Bramkostrzelny Sergio Ramos?

W rewanżowym spotkaniu1/8 finału LM, Real Madryt pokonał SSC Napoli 3:1, a jedną z bramek strzelił Sergio Ramos. Obrońca Królewskich może pochwalić się mianem najskuteczniejszego defensora w XXI wieku. Do najlepszych jednak mu trochę brakuje.

Sergio Ramos swoją przygodę z piłką nożną zaczynał na prawej stronie defensywy, ale z biegiem czasu został przesunięty na środek, a to sprawiło, że stał się skuteczniejszy pod bramką przeciwnika. W obecnym sezonie na swoim koncie ma już 9 trafień, a gol zdobyty w meczu z Napoli był jego 80. w karierze.  Zawodnik Królewskich najwięcej bramek zdobył po uderzeniach głową.

Lepsi od Ramosa byli Roberto Carlos czy Fernando Hierro. Ten pierwszy większość goli strzelał z dystansu – czy to z gry, czy z rzutów wolnych. Z kolei Hierro to stoper kompletny. Strzelał z wolnych, karnych i po uderzeniach głową. Gdyby Ramos był pierwszym wykonawcą rzutów karnych w Realu, mógłby mieć już tyle trafień, co jego starszy kolega.

Przed Ramosem jeszcze kilka lat gry. Może dogoni Roberta Carlosa czy Franza Beckenbauera, do których traci 33 trafienia…

Najskuteczniejsi obrońcy w historii futbolu:
1. Ronald Koeman – 253 gole
2. Daniel Passarella – 175 goli
3. Fernando Hierro – 163 gole
4. Graham Alexander – 129 goli
7. Franz Beckenbauer – 113 goli
7. Roberto Carlos – 113 goli
7. Steve Bruce – 113 goli
8. Sinisa Mihajlovic – 104 gole
9. Marcus Tulio Tanaka – 102 gole
10. Ian Harte – 97 goli
11. Sergio Ramos – 80 goli

Share Button

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*