Mark King w najlepszej 16 turnieju Grand Prix!


Warning: Illegal string offset 'filter' in /home/platne/serwer14838/public_html/wp-includes/taxonomy.php on line 1489

Mark King pokonał 4:3 Stephena Maguire’a w pierwszej rundzie turnieju Grand Prix. W dalszej fazie turnieju Anglik zmierzy się ze zwycięzcą spotkania Alister Carter – Zhou Tuelong.

Mecze w tej fazie turnieju rozgrywane są w systemie „best of 7”. Faworytem tego spotkania był bardziej utytułowany Maguire jednak Mark King już nie raz pokazywał, że jest w stanie zwyciężać z wyżej notowanymi rywalami.

Spotkanie lepiej rozpoczęło się dla Kinga, który wygrał pierwszą partię tego spotkania, jednak w drugiej górą okazał się Maguire i mieliśmy 1:1. Kolejna partia znów padła łupem Marka Kinga, który tym samy objął prowadzenie 2:1 wbijając w trzeciej partii 51 punktów w breaku co do tej pory było najwyższym breakiem w tym spotkaniu.

Obaj zawodnicy nie błyszczeli skutecznością, a wysokich breaków w tym spotkaniu nie mieliśmy praktycznie wcale. W partii numer cztery lepszy okazał się Maguire. Po długiej walce na odstawne Szkot popisał się fantastycznym zagraniem, po którym ze snookera musiał wychodzić King. Anglik siedmiokrotnie pomylił się próbując wyjść z tej sytuacji obronną ręką i już jasne było to, że ten frame padnie łupem Maguire’a, który doprowadził do stanu 2:2. Kolejna partia również padła łupem szkota i młodszy ze snookerzystów objął prowadzenie 3:2.

Kolejna partia to po raz kolejny szarpana gra obu snookerzystów i masa pomyłek na wbiciach. Zwycięsko z tej szarpaniny wyszedł Mark King doprowadzając do remisu 3:3 i decydującej partii spotkania. W niej więcej zimnej krwi zachował King i to właśnie angielski snookerzysta ostatecznie okazał się triumfatorem tego spotkania 4:3 i awansował do kolejnej rundy rozgrywek.

Przypominamy, że z turniej rozgrywany jest od wczoraj i zapadły w nim już pierwsze rozstrzygnięcia. Już po pierwszym spotkaniu odpadł John Higgins, który przegrał wczoraj 4:3 z Michaelem Whitem. Do najlepszej 16 turnieju awansowali wczoraj między innymi Judd Trump oraz Barry Hawkins, którzy stoczą między sobą pojedynek o awans do najlepszej ósemki. W najlepszej 16 jest także Liang Wenbo, który bez problemów odprawił z turnieju Dominica Dale’a ogrywając go 4:0.

W równolegle rozgrywanym spotkaniu Ryan Day wyeliminował z turnieju mistrza świata z 2015 roku Stuarta Bingham pokonując go 4:2 i tym samy awansując do najlepszej 16 turnieju Grand Prix, w której zmierzy się z Michaelem Whitem.


• źródło: Własne

Share Button

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*