Ósmy triumf Mikaeli Shiffrin w tym sezonie!

Warning: Illegal string offset 'filter' in /home/platne/serwer14838/public_html/wp-includes/taxonomy.php on line 1489

Dzisiejszy City Event w slalomie równoległym, który odbył się w szwedzkim Sztokholmie w ramach alpejskiego Pucharu Świata wygrała Amerykanka Mikaela Shiffrin, która w wielkim finale pokonała Słowaczkę Veronikę Velez-Zuzulovą. Trzecią pozycję zajęła Norweżka Nina Loeseth, która w małym finale pokonała reprezentantkę gospodarzy Fridę Hansdotter.

W szwedzkiej stolicy – Sztokholmie, odbył się dziś pucharowy City Event w slalomie równoległym. Bezkonkurencyjna okazała się Amerykanka Mikaela Shiffrin, która w wielkim finale pokonała reprezentantkę Słowacjii Veronikę Velez-Zuzulovą. Dla aktualnej liderki Pucharu Świata dzisiejszy triumf był 29. w dotychczasowej karierze, a zarazem 8. w tym sezonie. Na najniższym stopniu podium uplasowała się Norweżka Nina Loeseth, która niespodziewanie w małym finale pokonała zeszłoroczną triumfatorkę klasyfikacji slalomowej, Szwedkę Fridę Hansdotter. Reprezentantka gospodarzy zadowolić się musiała dopiero czwartym miejscem.

W klasyfikacji generalnej Pucharu Świata prowadzi dzisiejsza triumfatorka Mikaela Shiffrin. Drugą pozycję, ze stratą 180 punktów zajmuje Szwajcarka Lara Gut, natomiast trzecia jest Włoszka Sofia Goggia (414 punktów straty do Shiffrin).

Zawody w Sztokholmie był ostatnim sprawdzianem przed zbliżającymi się Mistrzostwami Świata w szwajcarskim Sankt Moritz, które rozpoczną się już 6 lutego.