Maria Andrejczyk dla sport-news.com.pl: „Będę się starała wystartować w Londynie na Mistrzostwach Świata seniorów – to jest moja impreza docelowa.”

Aktualnie najlepsza polska oszczepniczka – Maria Andrejczyk zdecydowała się udzielić dla nas specjalnej wypowiedzi dotyczącej swoich planów i startów w 2017 roku.

sport-news.com.pl: W tym roku mamy napięty grafik jeżeli chodzi o imprezy lekkoatletyczne, Pani nie będzie mogła wziąć udziału w Halowych Mistrzostwach Polski i Halowych Mistrzostwach Europy, ponieważ rzut oszczepem nie jest rozgrywany w hali, jaka będzie pierwsza większa impreza w tym roku, w której weźmie Pani udział?

Maria Andrejczyk: „Pierwszą większą imprezą w tym roku, w której wezmę udział są Młodzieżowe Mistrzostwa Europy w Bydgoszczy, mam nadzieję, że do tych mistrzostw uda mi się wyleczyć mój bark z kontuzji i będę mogła wejść w optymalny trening, optymalne rzucanie, jeżeli się nie uda to odpuszczę i będę się starała wystartować w Londynie na Mistrzostwach Świata seniorów – to jest moja impreza docelowa, mam nadzieję, że mi się to uda”

sport-news.com.pl: W lipcu mamy Mistrzostwa Polski do lat 23, Mistrzostwa Europy do lat 23 oraz Mistrzostwa Polski seniorów, czy planuje Pani w wszystkich trzech imprezach wziąć udział, czy jednak odpuści którąś z nich?

Maria Andrejczyk: „Planuje wziąć udział we wszystkich imprezach jakich tylko będę mogła, ponieważ będę wykluczona z pierwszej części sezonu i będę chciała się wyżyć na tym oszczepie mimo wszystko. Trudno mi powiedzieć, bo to co ja chcę, a co będę mogła to dwie bardzo różne rzeczy, oczywiście będę się trzymała tego co będzie mógł mój bark”

sport-news.com.pl: Czy są już wstępne diagnozy od kiedy będzie Pani mogła trenować na maksymalnych obrotach?

Maria Andrejczyk: „Ciężko mi powiedzieć, tym się zajmuje lekarz”

sport-news.com.pl: W tym roku mamy również Diamentową Ligę i Drużynowe Mistrzostwa Europy, w tych imprezach również planuje Pani wziąć udział?

Maria Andrejczyk: „W Diamentowej Lidze jak najbardziej, nie wiem jednak jak w tym roku będą wyglądały moje starty to wszystko zależy od zdrowia. Jeżeli będę zdrowa na 100%, będę starowała wszędzie, gdzie tylko można. Jeżeli nie to będę odpuszczała starty tak, aby dbać o ten bark i szykować się na główną imprezę”

sport-news.com.pl: Jak Pani wcześniej wspomniała starty zależą od zdrowia, ale którą imprezę uważa Pani za najważniejszą po Mistrzostwach Świata w Londynie?

Maria Andrejczyk: „Drugą najważniejszą imprezą w 2017 roku są dla mnie lipcowe Mistrzostwa Europy do lat 23”

sport-news.com.pl: Jakie są pani cele jeżeli chodzi o miejsca zajmowane na poszczególnych imprezach w 2017 roku?

Maria Andrejczyk: „Miałam cele przed operacją, teraz moim priorytetem jest po prostu zdrowie, żeby ten bark doszedł do zdrowia, nie będę od siebie niczego oczekiwać w tym sezonie, ponieważ wiem, że wtedy będę szarpała, będę chciała jak najlepiej, a to może źle się skończyć. Chciałabym parę ładnych lat porzucać więc ten sezon traktuję tak troszeczkę ulgowo”

sport-news.com.pl: W 2017 roku powinniśmy Pani życzyć najbardziej zdrowia?

Maria Andrejczyk: „Tak, zdrowie wystarczy, bo resztę sobie wypracuję”


  • Źródło: Własne
  • Rozmawiał: Mikołaj Smoląg
Share Button

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*