Kamila Lićwinko: „Zdecydowanie najważniejsze będą Mistrzostwa Świata w Londynie.”

Rekordzistka Polski w skoku wzwyż, a także złota medalistka Halowych Mistrzostw Świata i Mistrzyni Europy w skoku wzwyż – Kamila Lićwinko specjalnie dla sport-news.com.pl opowiedziała o swoich planach na 2017 rok.

Kamilę Lićwinko zapytaliśmy o plany i cele na 2017 rok, a także o najbliższe starty w 2017 roku i Mistrzostwa Świata w Londynie.

sport-news.com.pl: W 2017 roku mamy kilka ważnych imprez lekkoatletycznych. W marcu Halowe Mistrzostwa Europy, a w sierpniu Mistrzostwa Świata w Londynie. Czy Halowe Mistrzostwa Polski, które odbędą się w dniach 18-19 lutego będą dla Pani generalną próbą przed Halowymi Mistrzostwami Europy?

Kamila Lićwinko: „Sezon halowy w tym sezonie postanowiliśmy potraktować ulgowo.  Początkowo miałam odpuścić starty na hali. Ostatecznie zdecydowałam się wystartować w mityngu Orlen CUP i Halowych Mistrzostwach Polski. Będą to starty na które nie będę szykować specjalnej formy. Jeśli uda się osiągnąć dobry wynik pokuszę się o start w Belgradzie.  Zdecydowanie najważniejsze będą Mistrzostwa Świata w Londynie.”

sport-news.com.pl: Na poprzednich Halowych Mistrzostwach Europy wywalczyła Pani brązowy medal, w tym roku celem jest złoto? Ma Pani w dorobku złoty i brązowy medal HMŚ, więc najcenniejszy medal jest jak najbardziej w zasięgu.

Kamila Lićwinko: „Jeśli wystartuje w Halowych Mistrzostwach Świata będę walczyła o jak najlepszy wynik i pozycję.”

sport-news.com.pl: Jakie starty planuje Pani przed Halowymi Mistrzostwami Europy?

Kamila Lićwinko: Przed Halowymi Mistrzostwami Europy planuję starty w Miting Orlen cup i Halowych Mistrzostwach Polski”

sport-news.com.pl: Która impreza lekkoatletyczna w 2017 roku prócz oczywiście Mistrzostw Świata w Londynie jest dla Pani najważniejsza?

Kamila Lićwinko: Bede chciała wystartować w zawodach z cyklu Diamentowej Ligi oraz Drużynowych Mistrzostwach Europy. Ciesze się również, że MP Seniorów przypadły w udziale dla Białegostoku na pewno będę chciała dobrze wypaść na „swoim terenie.”

sport-news.com.pl: Na poprzednich MŚ, aby zdobyć medal trzeba było skoczyć ponad 2 metry, chciałaby Pani zdobyć medal MŚ bijąc przy okazji rekord Polski?

Kamila Lićwinko:  „Na razie nie snuje planów dotyczących MŚ. Nie myślę o tym. Skupiam się na treningu a reszta powinna sama się ułożyć.”

sport-news.com.pl: Z jakimi celami sportowymi przystąpiła Pani do 2017 roku?

Kamila Lićwinko:  „Nie snułam żadnych noworocznych sportowych celów. Chciałabym w zdrowiu dotrzeć do MŚ”

sport-news.com.pl: Czego możemy Pani życzyć w 2017 roku?

Kamila Lićwinko: Zdrowia i wytrwałości”


  • Źródło: Własne
  • Rozmawiał: Mikołaj Smoląg
Share Button

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*