Australian Open: Murray nie dał szans młodemu Rosjaninowi!

Warning: Illegal string offset 'filter' in /home/platne/serwer14838/public_html/wp-includes/taxonomy.php on line 1665

W drugiej rundzie prestiżowego Australian Open Andy Murray bez problemów pokonał 19-letniego Andreya Rubleva 6:3, 6:0, 6:2. W trakcie meczu mistrz olimpijski poczuł ból w nadgarstku, ale nie wpłynęło to na przebieg spotkania. Jego kolejnym przeciwnikiem będzie Sam Querrey ze Stanów Zjednoczonych.

Choć niemal w każdym turnieju wielkoszlemowym trafia się ktoś, kto sprawia niespodziankę i eliminuje wielkiego faworyta, na pewno nie będzie to przypadek Andreya Rubleva. Rosjanin gładko przegrał z liderem rankingu, choć pozostawił po sobie dobre wrażenie. W pierwszym secie ugrał 3 gemy, ale ani jednego przełamania. Drugi set to popis Murray’a, który robił na korcie, co chciał, rozbijając rywala do zera. Przy wsparciu publiczności, która ewidentnie nie chciała szybkiego zakończenia meczu i każdą udaną akcję młodego tenisisty nagradzała gromkimi brawami, Rublev wygrał dwa gemy serwisowe w ostatnim secie.

Pomimo kilku całkiem ładnych zagrań ze strony Rosjanina, to Murray był główną postacią w tym spotkaniu i kolejny raz pokazał, że w tym roku zamierza ten turniej wygrać. Miejmy nadzieję, że nie przeszkodzi mu w tym ewentualna kontuzja, gdyż pod koniec meczu Szkot padł na ziemię sygnalizując gwałtowny ból w nadgarstku. W drugiej rundzie zmierzy z Samem Querrey’em, a Amerykanin potrafi być naprawdę wymagającym przeciwnikiem.