Rajd Dakar 8 etap: Sebastien Loeb wygrał etap i objął prowadzenie w Rajdzie!

Sebastien Loeb wygrał ósmy etap i objął prowadzenie w Rajdzie Dakar. Na drugie miejsce w klasyfikacji generalnej spadł dotychczasowy lider – Stephan Peterhansel. 

Trzecie miejsce w ósmym etapie zajął trzeci z Francuzów – Cyril Despres. Jakub Przygoński zakończył rywalizację na czternastym miejscu, w klasyfikacji generalnej Polak plasuje się na ósmej pozycji.

Rosjanin Dmitrij Sotnikow awansował natomiast na pierwsze miejsce w klasyfikacji ciężarówek, na trzecią lokatę spadł dotychczasowy lider – Gerard de Rooy z Holandii.

Najlepszym motocyklistą na ósmym etapie był Hiszpan Joan Barreda Bort, który wygrał z przewagą ponad 4 minut. Na drugim miejscu rywalizację ukończył Matthias Walkner, a na trzecim Sam SunderlandAdam Tomiczek został sklasyfikowany na 28 pozycji, w klasyfikacji generalnej jest 39, natomiast Paweł Stasiaczek był 80 i w generalce plasuje się na 77 miejscu.

Rywalizację quadów wygrał Chilijczyk Ignacio Casale, a prowadzenie w rajdzie utrzymał Rosjanin Sergiej Karjakin. Rafał Sonik dotarł na metę 10., a Kamil Wiśniewski – 12. W “generalce” Sonik jest na 9., a Wiśniewski na 13. pozycji.


  • Źródło: Własne
Share Button

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*