Rajd Dakar 5 etap: Zwycięstwo Sebastiena Loeba, Stephane Peterhansel nowym liderem wyścigu

Sebastien Loeb wygrał piąty etap Rajdu Dakar. Dla byłego Mistrza Świata jest to drugie zwycięstwo w tegorocznym rajdzie. W klasyfikacji generalnej prowadzenie objął Stephane Peterhansel.

Piąty etap został skrócony o prawie połowę ze względu na warunki atmosferyczne panujące na torze. Kierowcy mieli do przejechania 219 z 447 km. Fantastycznie od samego początku jechał Sebastien Loeb, który systematycznie powiększał przewagę nad rywalami. W samej końcówce przez problemy z nawigacją zbliżał się do niego Nani Roma. Hiszpan ostatecznie stracił do Francuza tylko 44 sekundy.

Kolejny świetny występ zanotował Jakub Przygoński. Polak w pewnym momencie jechał na szóstym miejscu, ale później się pogubił na trasie i ostatecznie dojechał na 9 pozycji. W piątym etapie doskonale poradzili sobie Francuzi, trzeci był Stephane Peteransel, czwarty – Cyril Despres, a piąty Romain Dumas.

W klasyfikacji generalnej prowadzenie objął Stephane Peteransel, na drugiej pozycji ze stratą 9 sekund jest Sebastien Loeb, a na trzecim Cyril Despres. Jakub Przygoński plasuje się na wysokiej szóstej lokacie


  • Źródło: Własne
Share Button

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*