Premier League: Ważne zwycięstwo Manchesteru City!

Manchester City wygrał w meczu 20 kolejki Premier League z Burnley w stosunku 2:1. Gospodarze od 32 minuty grali w 10.

Pierwszą groźną akcję gospodarze skonstruowali sobie w 7 minucie meczu. Kelechi Iheanacho znalazł się w polu karnym i oddał niski strzał nad ziemią w kierunku środka bramki, bramkarz wykazał się świetną interwencją. Chwilę później Raheem Sterling dostał dokładne podanie po ziemi na środku pola karnego, opanował piłkę i oddał podkręcony strzał w sam środek bramki. Na jego nieszczęście, Tom Heaton doskonale obronił ten strzał.

W 19 minucie byliśmy świadkami kolejnej akcji w wykonaniu Manchesteru City. Yaya Toure otrzymał zadziwiające niskie podanie pomiędzy obrońców na krawędzi pola karnego i uderzył mocno na prawy słupek. Tom Heaton odgadł jego intencje i wspaniale rzucił się, aby zatrzymać piłkę. Nie minął kwadrans, a Fernandinho sfaulował rywala za co otrzymał czerwoną kartkę.

W pierwszej połowie nie oglądaliśmy już więcej okazji bramkowych. W 58 minucie meczu Gael Clichy przejął odbitą piłkę tuż za polem karnym. Nie zastanawiał się dwa razy i strzelił mocno w prawy dolny róg bramki. Tom Heaton nie był wstanie tym razem dosięgnąć piłki.

Cztery minuty później było już 2:0. Sergio Aguero jako pierwszy dobiegł do piłki, a jego słaby, ale celny strzał przedostał się między obrońcami do pola bramkowego, gdzie po odbiciu od prawego słupka trafił do siatki. Dwadzieścia minut przed końcem regulaminowego czasu gry wybitą piłkę przez Claudio Bravo odebrał Ben Mee, który znalazł sobie trochę wolnego miejsca w polu karnym i oddał strzał nie do obrony, piłka odbiła się od poprzeczki i wpadła do bramki.

W doliczonym czasie gospodarze mogli wyrównać stan rywalizacji. Michael Keane otrzymał długie podanie na granicy pola karnego, dobrze przyjął piłkę i oddał strzał dokładnie pod poprzeczkę, ale bramkarz perfekcyjnie obronił ten strzał.

Więcej dogodnych akcji w tym meczu już nie oglądaliśmy i Manchester City wygrał 2:1. The Citizens zajmują aktualnie trzecie miejsce w Premier League, ale czwarty Arsenal rozegrał jedno spotkanie mniej. Burnlej sklasyfikowane jest na 11 miejscu.