Scottish Open: Adam Stefanów urwał frejma 5- krotnemu mistrzowi świata


Warning: Illegal string offset 'filter' in /home/platne/serwer14838/public_html/wp-includes/taxonomy.php on line 1489

W 2. rundzie Szkockiego turnieju, Polakowi przyszło rywalizować z niezwykle utytułowanym Ronnie O’Sullivanem. Stefanów przegrał 1:4, lecz pokazał się z przyzwoitej strony. 

Pierwszy bilę wbił biało- czerwony, ale na jego punkt rywal odpowiedział 38 oczkami. Stefanów walczył dzielnie, przede wszystkim warto podkreślić, że miał doskonałą celność na odległe bile, aczkolwiek klasa rywala zadecydowała, że Anglik wyszedł na prowadzenie 1:0.

W 2. frejmie O’Sullivan grał pewniej. Utrzymywał ciągle kilkudziesięciu punktową przewagę nad Polakiem i odniósł triumf w stosunku 81:35.

Kolejne starcie rozpoczęło się od wbicia kilku czerwonych przez Stefanówa. Niestety, początkowe 5 punktów, były ostatnimi jakie w tym frejmie zdobył reprezentant Polski. Brakło dokładności, którą posiadał Anglik, albowiem on osiągnął wynik 78- punktowy.

Najszczęśliwszy moment dla kibiców w naszym kraju to 4. potyczka. Lepiej wszedł w nią O’Sullivan, ale potem Polak kapitalnie wyczyścił stół, oraz wykorzystał błędy rywala, który mógł trafić teoretycznie łatwe bile.

Doświadczenie wygrało jednak w ostatnim frejmie. Anglik był w nim bezkonkurencyjny. Zdobył 74 punkty, oddając Stefanówowi zaledwie 1. oczko i zapewnił sobie awans do kolejnej rundy.

Był to jeden z najlepszych występów Polaka w karierze, mamy nadzieję że dalej będzie się on rozwijał.

 

 

 

Share Button

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*