Boris Becker: „Novak Djokovic przez ostatnie sześć miesięcy nie trenował wystarczająco dużo i on o tym wie”


Warning: Illegal string offset 'filter' in /home/platne/serwer14838/public_html/wp-includes/taxonomy.php on line 1489

Wczoraj Novak Djokovic poinformował o zakończeniu współpracy ze swoim trenerem Borisem Beckerem. Niemiecki szkoleniowiec w dzisiejszym wywiadzie dla Sky News powiedział, że były lider Rankingu ATP nie poświęcał odpowiednio dużo czasu na treningi, dlatego uzyskiwał w ostatnim czasie zdecydowanie słabsze wyniki sportowe.

Djoković pod okiem Niemca wygrał sześć turniejów wielkoszlemowych. Ostatnim wielkim turniejem, w którym Serb odniósł zwyciestwo był French Open. Przez ostatnie pół roku były lider światowego rankingu odnosił „porażki”, bo do takich należy zaliczyć odpadnięcie w III rundzie Wimbledonu, czy w I rundzie Igrzysk Olimpijskich w Rio de janeiro.

Przyczyną słabszych wyników Djokovica było poświęcanie czasu rodzinie zamiast na treningi. Becker twierdzi, że na tym poziomie najbliżsi powinni być na drugim planie.

-„Przez ostatnie sześć miesięcy nie trenował wystarczająco dużo i on o tym wie. Potrzebował więcej czasu spędzać z rodziną, ale sukcesów takiego kalibru nie odnosi się od tak. Nie wystarczy po prostu pojawić się na turnieju. Trzeba ciągle nad sobą pracować, bo to właśnie robią rywale. Bycie światowej klasy tenisistą oznacza bycie samolubnym. Rodzina musi zejść na drugi plan. Sam przechodziłem przez to samo 20 lat temu”

Zdaniem Beckera Djoković potrzebował porażek, by znowu zacząć treningów tak jak wcześniej, gdy był na samym szczycie.

-„Wiem, że porażka ze Stanem naprawdę go zabolała. Myślę, że to jest właśnie to, czego potrzebował. Przez ponad dwa lata praktycznie nie przegrywał i wreszcie dotarło do niego, jakie to uczucie. Spadek w rankingu również go dotknął. Jeśli chce odzyskać miano najlepszego, po prostu musi wrócić do ciężkiej pracy i skupić się na tym, co uczyniło go mocnym”


  • Źródło: Własne
Share Button

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*