Biegi narciarskie: Kibice mają dość dopingu w Norweskiej kadrze


Warning: Illegal string offset 'filter' in /home/platne/serwer14838/public_html/wp-includes/taxonomy.php on line 1489

Wielkimi krokami zbliża się PŚ biegaczy i biegaczek narciarskich. Dosyć niemiło zostali powitani Norwegowie, wśród których w ostatnim czasie na jaw wyszła afera dopingowa.

Zawodnicy ze Skandywanii zostali porównani do NRD. Plakat z napisem „DDR Norway Ski Team = Doping Team” został wywieszony na stadionie, obok Norweskiej ciężarówki.

Porównanie do nieistniejącej już Niemieckiej Republiki Demokratycznej, która do dzisiaj jest symbolem państwowego dopingu, jest efektem kilku tysięcy artykułów prasowych opisujących w ostatnich miesiącach norweski doping- powiedzieli działacze.

Afera zaczęła się w lipcu od Martina Johnsruda Sundby. Kilka miesięcy później zawieszona została również Therese Johaug.

Musimy się liczyć z bardzo chłodnym przyjęciem w Finlandii i głośnymi oskarżeniami o doping. Niestety, znaleźliśmy się w takiej sytuacji. Myślę, że plakat o DDR był tylko początkiem i możemy spodziewać się kolejnych podobnych podczas tych zawodów- tak o sytuacji wypowiedział się kierownik reprezentacji Norwegii- Vidar Loefhus.

Share Button

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*