PLK: Asseco na fali, Koszalin zalany

AZS Koszalin we własnej hali doznał już czwartej porażki w tym sezonie. Tym razem musieli uznać wyższość graczy Asseco Gdynia, przegrywając 69:72.

Gospodarze dobrze rozpoczęli mecz, dzięki rzutom Darrella Harrisa. Jednak przystanie 9:6 dla AZS-u, goście przejęli inicjatywę. Asseco zdobyło sześć punktów z rzędu i dzięki akcji 3+1 Przemka Żołnierewicza, przebieg meczu zmienił swój bieg. AZS Koszalin dość szybko odrabiał straty, a to za sprawą dobrze grającego Remona Nelsona. Od tego momentu trwała akcja za akcją, kosz za kosz. Po pierwszych 10 minutach lekką przewagę mieli gdynianie (20:17).

W ataku drużyny Przemysława Frasunkiewicza brylowali Piotr Szczotka i Marcel Ponitka, w wyniku czego ich przewaga punktowa wzrosła do 10 punktów w trakcie drugiej kwarty. Ani na chwilę gospodarze się nie wystraszyli i zdołali na koniec pierwszej połowy zejść do szatni przy stanie -1 dla koszalinian, a to za sprawą aktywnych Harrisa i Sławomira Sikory.

Początkowo trzecia odsłona spotkania przez długi okres toczyła się systemem kosz za kosz. Wejście na parkiet Alvina Browna wśród gospodarzy, nieco ożywiła ich grę. AZS zdołał wyjść nawet na pięciopunktowe prowadzenie. Dzięki dobrej grze Nelsona i Manigaulta, koszalinianie powiększyli swoją przewagę do dziewięciu punktów. Wydawać by się mogło, że gospodarze złapali wiatr w żagle i doprowadzą korzystny dla siebie wynik do końca. Nic bardziej mylnego. Niemal w pojedynkę straty zespołu z Gdyni odrobił Piotr Szczotka, który tego dnia był w świetniej dyspozycji. Na koniec trzeciej kwarty,celny rzut zza linii 6,75 Krzysztofa Szubargi pozwoliła Asseco zniwelować straty do jednego punktu.

Ostatnie 10 minut spotkania pomiędzy AZS Koszalin a Asseco Gdynia rozpoczęły się od serii 12:0 dla gości. Dobrze rozpoczęta gra sprawiła, że to wystarczyło na doprowadzenie korzystego wyniku do końca spotkania. Jeszcze mały zryw mieli koszalinianie,ale to nie wystarczyło i faulowany Szubarga ustalił wynik meczu na 72:69 dla gości.

Krzysztof Szubarga był najlepszym zawodnikiem Asseco – zdobyłł 23 punkty, miał 6 zb. i 6 as. 16 punktów i 5 zb. dodał Piotr Szczotka. Po 16 punktów dla AZS rzucili Kenny Manigault i Remon Nelson.

AZS Koszalin – Asseco Gdynia 69:72 (17:20, 19:17, 18:16, 15:19)

AZS Koszalin: Manigault 16, Nelson 16, Harris 15, Sikora 9, Wall 6, Brown 3, Nowakowski 2, Zalewski 2, Stelmach 0, Wadowski 0, Wrona 0

Asseco Gdynia: Szubarga 23, Szczotka 16, Witliński 9, Ponitka 8, Żołnierewicz 8, Matczak 6, Szymański 2, Put 0