Liga Mistrzów: Remis w hicie kolejki kolejki!

W drugiej kolejce fazy grupowej Ligi Mistrzów Borussia Dortmund zremisowała u siebie z Realem Madryt 2:2. Cały mecz w barwach gospodarzy rozegrał Łukasz Piszczek.

Borussia Dortmund wyszła na to spotkanie niezwykle ofensywnie usposobiona. Niemiecki zespół prowadził grę, natomiast Real szukał swoim szans w kontratakach. Jeden z nich zakończył się powodzeniem bramkowym, a na listę strzelców wpisał się w 17 minucie niezawodny Cristiano Ronaldo. Gospodarze sukcesywnie dążyli do wyrównania. Ich wysiłki zostały docenione w 43 minucie, kiedy Aubemayang skierował piłkę do pustej bramki.

W drugiej odsłonie spotkania Real również wziął na siebie ciężar rozgrywania piłki. Obie drużyny imponowały techniką i przygotowaniem kondycyjnym. Mecz mógł się podobać. 68 minucie spotkania Real wyszedł na prowadzenie. Po strzale w słupek Benzemy piłkę do bramki skierował Varane. Borussia ponownie goniła wynik. Ten pościg zakończył się powodzeniem. W 87 minucie po pięknym strzale wyrównał Schurrle. Trzeba przyznać, że był to znakomity mecz, a remis jest sprawiedliwym rezultatem.

Źródło: własne