Moto2: Zwycięstwo Luthiego, tragedia gospodarzy!

Szwajcar Thomas Luthi wygrał dzisiejszy wyścig w ramach Moto2. O tragedii mogą mówić gospodarze, jadący z Pole Position – Sam Lowes wypadł z toru kilka okrążeń przed metą i ostatecznie zakończył rywalizację na 18 miejscu.

Thomas Luthi odniósł zwycięstwo startując dopiero z 10 pozycji. Drugi na mecie Włoch – Morbidelli rozpoczynał wyścig z 6 miejsca, a trzeci Japończyk – Nakagami z 11 pozycji. O pechu mogą mówić brytyjscy kibice. Jadący w czołówce Lowes został zahaczony przez Zarco i wypadł z trasy wraz z Francuzem kilka okrążeń przed końcem wyścigu. Zarco ostatecznie dojechał na metę jako siódmy, ale został ukarany przez sędziów dodaniem 30 sekund do końcowego czasu, co ostatecznie zepchnęło Francuza na 22 miejsce. Dobry wyścig pojechał Hiszpan Rins, który ukończył zmagania na 7 miejscu rozpoczynając rywalizację z 19 pozycji. Z dobrej strony pokazał się także Włoch Pasini wyprzedził w ciągu wyścigu aż … 18 rywali.