Oktawia Nowacka dla sport-news.com.pl: „Było i zaskoczenie, ale też głęboka wiara w środku, że mogę to zrobić”

Na wczorajszym Memoriale Kamili Skolimowskiej przed rywalizacją sportową publiczności zostali zaprezentowani  medaliści Igrzysk Olimpijskich w Rio de Janeiro. Sportowcy otrzymali od kibiców gorące brawa.

Nie mogliśmy przegapić okazji i nie skorzystać z możliwości uzyskania wypowiedzi od brązowej medalistki w pięcioboju – Oktawii Nowackiej.

Jesteś zaskoczona sukcesem jak osiągnęłaś w Rio de Janeiro?

„Było i zaskoczenie, ale też głęboka wiara w środku, że mogę to zrobić, fakt wydawało się to nierealne i były chwile zwątpienia. Nie do końca wierzyłam, to gdzieś głęboko czułam, że mogę to zrobić i walczyć do końca”

Czy ten sukces może „pociągnąć” do przodu i wypromować w Polsce pięciobój oraz zachęcić młodzież do uprawiania tej wymagającej dyscypliny sportu?

„Mam nadzieję, że uda nam się teraz wypromować pięciobój w Polsce, mamy fajny punkt wyjścia. Fakt, że nie było w ostatnich latach spektakularnego sukcesu na Igrzyskach Olimpijskich, ostatnie dwa lata były obfite w dobre wyniki reprezentantów Polski w pięcioboju, jednak sukcesy na Mistrzostwach Świata nie są wstanie wypromować tak pięcioboju, jak medal na Igrzyskach Olimpijskich”

Jak ocenisz tegoroczny Memoriał Kamili Skolimowskiej?

„Jest to świetna inicjatywa, która upamiętnia Kamilę Skolimowską, a także promuje sport”


  • Rozmawiał: Mikołaj Smoląg
Share Button

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*