Rio 2016: Piłkarze ręczni przegrali walkę o brąz.

W meczu o trzecie miejsca reprezentacja Polski w piłkę ręczną przegrała z Niemcami  25:31.

Pierwsza połowa meczu rozpoczęła się udanie dla Polaków, którzy szybko objęli prowadzenie 2:0. Niemcy zdołali zdobyć 3 bramki pod rząd i wyjść na prowadzenie, jednak biało-czerwoni obudzili się i zaczęli grać „swoje”. Przy stanie 8:5 dla Polski coś się zacięło i nasi piłkarze ręczni zaczęli mieć problemy z wykańczaniem akcji, w konsekwencji czego Niemcy zaczęli odrabiać straty. Nasi zachodni sąsiedzi strzelili 5 bramek z rzędu i zaczęli powiększać przewagę. Pierwszą połowę przegraliśmy 13:17.

Niestety obraz gry nie zmienił się w drugiej połowie. Polacy mieli problemy w ofensywie, a Niemcy wyprowadzali bezlitosne kontry. W pewnym momencie przegrywaliśmy już 7 bramkami. Ostatecznie przegraliśmy 25:31

Najlepszym strzelcem meczu był Niemiec- Reichmann, który zdobył 7 bramek. Z kolei najwięcej udanych trafień dla Polaków zdobyli Krajewski i Lijewski ( po 5 bramek)

Źródło: własne