Brąz dla Stanów Zjednoczonych, Rosjanie bez medalu!

Złoci medaliści Igrzysk Olimpijskich z Pekinu, w Rio wywalczyli „tylko” brązowy medal. Amerykanie w meczu o brąz pokonali Rosjan w stosunku 3:2 (23:25, 21:25, 25:19, 25:19, 15:13)

Pierwsze dwa sety były wyrównane. Rosjanie inauguracyjną partię wygrali w stosunku 25:23, w kolejnej odsłonie Sborna wyszła na kilkupunktowe prowadzenie, ale Amerykanom udało się wyrównać stan rywalizacji na 20:20. Od tego momentu inicjatywę przejęli Rosjanie i odnieśli kolejne zwycięstwo, tym razem do 21.

Trzeci i czwarty set należał do Amerykanów. „Jankesi” od początku kontrolowali przebieg spotkania. Byli zdecydowanie skuteczniejsi w ataku i bloku, Rosjanie popełniali zdecydowanie więcej błędów, nie mogli znaleźć sposobu na Amerykanów tak jak w pierwszej i drugiej partii.

Najbardziej emocjonujący był tie-break. Stany Zjednoczone prowadziły już 13:10, a następnie 14:11, dwie kolejne piłki należały do Sbronej. Ostatnia akcję zakończył Anderson i to Amerykanie wygrali 15:13 i cały mecz 3:2.