Olimpijski finał nie dla Brazylijek, piłkarki przegrywają ze Szwecją!


Warning: Illegal string offset 'filter' in /home/platne/serwer14838/public_html/wp-includes/taxonomy.php on line 1489

Po najnudniejszym meczu piłkarskim na tych igrzyskach z awansu do wielkiego finału mogą cieszyć się Szwedki. W pierwszym meczu półfinałowym pokonały one Brazylijki w rzutach karnych. O złoto zagrają ze zwycięzcą spotkania Kanada:Niemcy.

Przez regulaminowe 90 minut na boisku nie działo się nic wartego uwagi. Można było jedynie obserwować, jak dopingowane głośno przez kibiców Brazylijki marnują kolejne okazje. Szwedki sytuacji bramkowych miały jak na lekarstwo, nie były też wcale skuteczniejsze od rywalek. W kolejnych 3o minutach dogrywki sytuacja nie uległa zmianie. Najlepszą okazję do zdobycia zwycięskiej bramki miały reprezentantki gospodarzy, kiedy sędzia w 117. minucie podyktowała rzut wolny, ale całkiem ładny strzał obroniła Lindahl.

Serię rzutów karnych rozpoczęła Marta, której udało się pewnym uderzeniem w prawy róg pokonać szwedzką bramkarkę. „Jedenastkę” wykorzystała także pełniąca funkcję kapitana Schelin. Jako pierwsza pomyliła się brazylijska napastniczka Cristiane, ale chwilę później jej śladem poszła Asllani. Skuteczne strzały oddały kolejno Andressa, Seger, Rafaelle i Fischer. W trzeciej kolejce do piłki podeszła Andressinha, ale jej uderzenie wybroniła Lindahl. Presję wytrzymała szwedzka pomocniczka Dahlkvist, która celnym strzałem postawiła kropkę nad „i”,uciszając całą Maracanę. Piłkarki ze Skandynawii po raz pierwszy w historii zapewniły sobie przynajmniej srebrny medal olimpijski.


  • Źródło: Własne
  • FOTO: www.si.com
Share Button

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*