Koniec marzeń Kanadyjek, o złoto zagrają Niemki!

Warning: Illegal string offset 'filter' in /home/platne/serwer14838/public_html/wp-includes/taxonomy.php on line 1489

W drugim półfinale olimpijskiego turnieju piłkarek 2:0 zwyciężyły reprezentantki Niemiec. Pokonane Kanadyjki o brąz zagrają z Brazylijkami. W finale Niemki zmierzą się ze Szwedkami, które odesłały do domu główne faworytki do złota.

Niemki wyszły na prowadzenie w 21. minucie, kiedy Melanie Behringer wykorzystała rzut karny. Do przerwy nie było zbyt wielu okazji do powiększenia przewagi lub też wyrównania ze strony Kanadyjek. W 60. minucie kapitalną akcją zakończoną golem popisała się Sara Daebritz. Dostała dokładne podanie i pewnym strzałem sprzed pola karnego pokonała kanadyjską bramkarkę, ustalając wynik spotkania na 2:0. Po straceniu drugiej bramki zawodniczki z kraju klonowego liścia rzuciły się do ataku i próbowały zaskakiwać niemiecką golkiperkę mniej lub bardziej celnymi strzałami. Almuth Schult udowodniła jednak, że zna się na swoim fachu, zaliczając kilka kluczowych interwencji. Bardzo niesportowo zachowała się tymczasem Melissa Tancredi, która zaatakowała bramkarkę rywalek w chwili gdy tamta już miała piłkę w dłoniach.

Niemki zachowały czyste konto aż do końca i to one zagrają w piątek ze Szwedkami o złoto olimpijskie. Wcześniej w ćwierćfinale wyeliminowały Chinki, natomiast ich finałowe rywalki to pogromczynie faworyzowanych Amerykanek i Brazylijek. Reprezentantki Niemiec to aktualne Mistrzynie Europy, ale podobnie jak Szwedki, nie mają jeszcze na koncie złotego medalu Igrzysk Olimpijskich. Finał zapowiada się niezwykle ciekawie.