Pierwsza porażka Polaków w Rio

Warning: Illegal string offset 'filter' in /home/platne/serwer14838/public_html/wp-includes/taxonomy.php on line 1489

Reprezentacja Polski przegrała w czwartym meczu turnieju olimpijskiego z Rosją w stosunku 2:3 (18:25 25:16 18:25 25:22 13:15). Biało-czerwoni mimo porażki prowadzą w grupie.

W pierwszym secie obserwowaliśmy wyrównaną walkę tylko do stanu 8:8. Od tego momentu inicjatywę w spotkaniu przejęli Rosjanie. Podopieczni Alekny szybko wyszli na prowadzenie 14:9, systematycznie powiększali przewagę, by ostatecznie wygrać partię w stosunku 25:18.

W drugim secie Biało-czerwoni przejęli inicjatywę od  pierwszej piłki. Rosjanie nie mogli znaleźć sposobu na świetnie grających Polaków. Dominowaliśmy w każdym elemencie siatkarskiego rzemiosła i ostatecznie wygraliśmy partię 25:16. W kolejnej partii Rosjanie powrócili do dyspozycji z pierwszej odsłony. Sborna dominowała w każdym aspekcie, biało-czerwoni przegrali odsłonę 18:25.

Czwarta odsłona należała do naszej reprezentacji. Głównie dzięki świetnej postawi Kurka odnieśliśmy zwycięstwo do 22. W tie-breaku reprezentacja Polski przegrywała już 9:13, Rosjanie pozwolili doprowadzić do stanu 14:13, ostatni piłka należała jednak do Sbornej i to podopieczni Alekny cieszyli się ze zwycięstwa w dzisiejszym meczu.