Rio 2016: Osiem bramek Koreańczyków!

Warning: Illegal string offset 'filter' in /home/platne/serwer14838/public_html/wp-includes/taxonomy.php on line 1489

Korea Południowa rozpoczęła turniej olimpijski od zwycięstwa w stosunku 8:0 z Fidżi. Bohaterem drużyny z Azji był Ryu Seung-Woo, który zapisał na swoim koncie trzy bramki.

Koreańczycy przejęli inicjatywę od pierwszej minuty meczu. Wynik po pierwszej połowie nie wskazywał na pogrom w tym spotkaniu. Koreańczycy prowadzili 1:0 po bramce Ryu Seung-Woo, drużyna z Azji mogła zdobyć przed przerwą drugą bramkę, ale rzutu karnego nie wykorzystał  Moon Chang-Jin

W drugiej połowie byliśmy świadkami bombardowania bramki strzeżonej przez Tamanisau. Koreańczycy w ciągu dwóch minut zdobyli, aż trzy bramki. W 62 i 63 minucie na listę strzelców wpisał się  Kwon Chang-Hoon, w 63 minucie do bramki Fidżi trafił również Ryu Seung-Woo. Wynik spotkania podwyższyli jeszcze Son Heung-Min, dwukrotnie Suk Hyun-Jun oraz w doliczonym czasie ) Ryu Seung-Woo. Ostatecznie spotkanie zakończyło się zwycięstwem Korei Południowej w stosunku 8:0