Rio 2016: 9 bramek w meczu Nigerii z Japonią, 4 gole Etebo!

Warning: Illegal string offset 'filter' in /home/platne/serwer14838/public_html/wp-includes/taxonomy.php on line 1489

Nigeria pokonała Japonię 5:4 w ostatnim spotkaniu 1 kolejki turnieju piłkarskiego na Igrzyskach Olimpijskich. Bohaterem meczu był Etebo, który zapisał na swoim koncie 4 bramki.

Drużynę z Afryki na prowadzenie wyprowadził Sadiq, ale zaledwie trzy minuty później wyrównał Koroki. Nigeryjczycy potrzebowali zaledwie minuty, aby ponownie wyjść na prowadzenie, na listę strzelców wpisał się Etebo, od tego momentu rozpoczął się koncert tego zawodnika. W 12 minucie do remisu doprowadził Minamino. Trzy minuty przed przerwą kolejną bramkę dla Nigerii zdobył Etebo. Piłkarz ten na listę strzelców wpisał się jeszcze w 52 i 66 minucie. Nigeria prowadziła w tym momencie 5:2. Kibice, którzy myśleli, że Japończycy już się poddali, byli w błędzie. Drużyna z Azji odpowiedziała bramkami Asano i Suzuki. Japończykom zabrakło już czasu na piątą bramkę i ostatecznie Nigeria wygrała 5:4